Úspech lovu závisí od vášho vybavenia

V priebehu rokov sa v pravidlách úspešného lovu objavil bod, ktorý si vyžaduje použitie svetelných technológií. Odborníci v oblasti poľovníctva sa šikovne naučili používať lucerny s bielou, zelenou, červenou a inými farbami, ktoré majú rôzne účinky na sietnicu očí zvierat v noci. Biele svetlo sa považuje v love za klasické, ale čo viete o tom zelenom. Mnohí nováčikovia a skúsení poľovníci sa pýtajú: prečo odborníci odporúčajú vo väčšine prípadov použiť zelené svetlo?

Úspech lovu závisí od vášho vybavenia
Úspech lovu závisí od vášho vybavenia (Foto: unsplash.com)

Vlastnosti nočného videnia

Vnímanie divých zvierat sa výrazne odlišuje od ľudí. Mnohé zvieratá farby ani nerozlišujú a niektoré reagujú len na určité lúče svetla. Napríklad kanec, los, medveď, vlk, líška nereagujú na svetlo v pásme červených a zelených vĺn vôbec. Z tohto dôvodu je vhodné pri love alebo inej činnosti v lese vedieť využívať vhodnú techniku. Jednou z mnohých môže byť aj kvalitné nočné videnie, ktoré vám pomôže pri hľadaní vašej koristi a pozorovaní voľne žijúcich zvierat.

Osvetlenie pre rôzne potreby

Na zelenej lúke voľne žijúce zvieratá prakticky nereagujú. Nielenže toto svetlo nevidia, ale cítia sa v bezpečí, pretože nespôsobuje agresiu a neplaší ich.

Svetlo tejto farby je považované za pohodlné pre pozorovanie a snímanie v absolútnej tme. Vďaka zelenému osvetleniu sa nočné videnie lovca udržuje na maximum, čo mu umožní nestrácať svoju ostražitosť v akejkoľvek existujúcej situácii.

Najlepšia výzbroj do náročného terénu

Na takéto akcie ale toho potrebujete oveľa viac. Ide o náročný terén a podmienky v ňom, ktoré sa niekedy behom minúty môžu zmeniť. Pohodlná a bezpečná obuv CHIRUCA sa v takýchto momentoch naozaj zíde, tak si ju neváhajte včas zaobstarať. V opačnom prípade sa vám táto zábava a koníček môže zmeniť na problémy.

Text: PR