Žalúzie alebo rolety? Poďte sa rozhodnúť s nami

Veľké krásne okná a presvietená izba je sen väčšiny ľudí. Môžete sa pozerať do záhrady, kochať sa krásnou prírodou. Niekedy však môžete chcieť okno zastrieť, a nenechať svetelné lúče aby vám prerážali priamo do izby. V také chvíle potrebujete závesy alebo žalúzie.

Žalúzie alebo rolety? Poďte sa rozhodnúť s nami
Žalúzie alebo rolety? Poďte sa rozhodnúť s nami (Foto: byvatmoderne.sk)

Pri veľkých oknách, ktoré majú na dĺžku niekoľko metrov však môžu závesy pôsobiť príliš mohutne. Pri ich stiahnutí na boky okien môžu závesy pôsobiť mohutne, najmä ak sú dlhé aby zastreli celé okno. Najlepšie je siahnuť po žalúziách. Pekné vertikálne žalúzie, sú moderné a dizajnové, pritom svieže a ľahké. Na výber sú drevené či šnúrové v rôznych farbách.

Riešenie nielen pre moderné domácnosti

Doteraz boli vertikálne žalúzie typické pre hotelové haly či priestory vo veľkých kanceláriách. Ale keď sa Slováci prestali báť veľkých okien, prišli na rad aj vertikálne žalúzie.

Sú ideálne pre priestranné moderné domácnosti, ktoré vďaka ním budú dýchať. Na byvatmoderne.sk si môžete vybrať z dvadsiatich troch farieb, rozhodnúť sa, či budú vertikálne žalúzie orientované doprava alebo doľava, ale aj vybrať smer sťahovania k ovládaniu, od ovládania, od stredu do strán alebo netradične zo strán do stredu. Žalúzie pritom môžu byť ukotvené na stene alebo na strope.

Skúste zvážiť plissé rolety

Máte menšie okná, či také, ktoré sú viac členné lištami? V takom si vyberte plisé rolety. Stačí zadať presne rozmery okna, nemusíte sa teda obávať aj vtedy, keď máte atypickú veľkosť okien. Špecifické plissé rolety sú výbornou tieniacou technikou.

Ide o elegantný spôsob tienenia. Ide o skladacie látkové žalúzie, ktoré zútulnia interiér a poskytnú príjemné zátišie pri slnečnom dni. Na výber máte štyri tmavé odtiene alebo bielu. Montáž môže byť medzi zasklievacími lištami, na rám, na stenu alebo na krídlo bez vŕtania.

Text:PR