Ako si vybrať kvalitný cestovný kufor, ktorý vám vydrží niekoľko sezón

Moderná doba prináša so sebou veľmi veľa výhod a jednou z nich je aj to, že vďaka otvoreným hraniciam môžete cestovať a spoznať tak celý svet . Krásu exotických krajín, množstvo kultúr, zvykov a tradícií. K pohodlnému cestovaniu vám však nesmie chýbať dobrý cestovný kufor. Ideálne taký, ktorý vám vydrží aj niekoľko sezón. My vám s jeho výberom poradíme.

Ako si vybrať kvalitný cestovný kufor, ktorý vám vydrží niekoľko sezón
Ako si vybrať kvalitný cestovný kufor, ktorý vám vydrží niekoľko sezón (Foto: panskaelegancia.sk)

Ak sa rozhodnete vymeniť svoj starý kufor za nový, mali by ste vedieť, že k najdôležitejším parametrom výberu patria:

  • veľkosť;
  • druh konštrukcie;
  • materiál;
  • úroveň zabezpečenia;
  • príslušenstvo a cena.

Aká je správna veľkosť?

Tento faktor závisí do toho, ako často, na ako dlho, a akým spôsobom cestujete. Ak je to autom, veľkosť kufra nerozhoduje, pretože mnohé veci sa zmestia aj do vaničky v kufri samotného auta.

Ak sa prepravujete na väčšie vzdialenosti, napríklad letecky na letnú dovolenku, na ktorej plánovanie je mimochodom teraz ten najlepší čas, potom budete potrebovať niečo väčšie. Dajte si však pozor, aby bol váš nový cestovný kufor veľmi pevný.

Manipulácia s batožinou pri tomto type cestovania nie je vo vašej réžii, preto bude ťažké z vašej strany zaistiť jeho dostatočnú ochranu.

Určiť správnu veľkosť v konkrétnych číslach je náročné. V lietadle určuje limity pre veľkosť a hmotnosť cestovného kufra konkrétna letecká spoločnosť. Pri vlakoch a autobusoch je to už viac variabilnejšie a voľnejšie, preto sa vždy informujte u prepravnej spoločnosti.

Príručná batožina – čo sa dá zabaliť do kufra a čo nie?

Veľká väčšina leteckých spoločností má podobné pravidlá, napríklad o tom, čo a ako si vziať so sebou na cestu. Na stránkach dopravcov sa preto oplatí skontrolovať, čo si môžete do príručnej batožiny zabaliť.

Všetky cennosti, ako sú šperky, dokumenty alebo pekné peňaženky plné peňazí a kreditných kariet, by mali byť na palube lietadla vo vašej tesnej blízkosti. Batožina v batožinovom priestore sa môže poškodiť, takže napríklad aj fotoaparát alebo laptop je mať najlepšie so sebou na palube.

Pri klasickom cestovaní je výber kufra jednoduchší a nič vás pri výbere neobmedzuje. Ani tu však nezabudnite na materiál, kvalitný a pevný s dobrým spracovaním a čo najväčším príslušenstvom. Ide predsa o vaše pohodlie, ktoré zvýši aj zabezpečenie kufra. Tak na všetko spomenuté pri jeho výbere myslite.

Text:PR