Čo je melónová diéta? Toto by ste mali vedieť

Počuli ste už o tejto diéte alebo je to pre vás úplná novinka? Ak ste ešte o nej nepočuli, tak by ste to mali ihneď napraviť! My vám o nej povieme dnes niečo viac. V čom spočíva, čo by ste mali pri nej dodržiavať a koľko vám môže pomôcť zhodiť.

Čo je melónová diéta? Toto by ste mali vedieť
Čo je melónová diéta? Toto by ste mali vedieť (Foto: unsplash.com)

Sladká zelenina plná vitamínov

Niektorí tvrdia, že melón je ovocie, lebo je sladučké a osviežujúce, iní zase tvrdia, že je to zelenina a aj vďaka tomu sa s ňou chudne tak dobre. Melón má veľmi nízku energetickú hodnotu, pohybuje sa to okolo 80 až 150 kJ. Aj napriek tomu, že je melón taký sladký, jeho dužina obsahuje len 10% cukru. Keďže je taký sladký a osviežujúci, znižuje aj potrebu jesť sladké a piť sladené nápoje. Obsahuje taktiež veľa vitamínov a minerálov, napríklad vitamíny skupiny A,B,C a tiež vápnik, železo, horčík a draslík.

Čo by ste mali pri diéte dodržiavať?

Melónovú diétu by ste mohli dodržiavať rôzne, či už úplne drasticky. Táto forma vyzerá tak, že väčšinu jedálnička tvorí práve melón a strava je doplnená o bielkoviny z mäsa a strukovín a tiež o tuky z rôznych druhov zeleniny a semiačok. Ak nechcete brať diétu tak drasticky, tak doplňte melón len k vašej strave a vyhoďte z jedálnička nezdravé jedlo ako vyprážané jedlá, sladkosti, sladké nápoje a príliš veľa pečiva.