Ako sa správne starať o vlasy? Zistite viac o pravidle 3 – 6 dní

Možno si myslíte, že by mala byť starostlivosť o vlasy komplikovaná, mali by ste používať kopu olejčekov, masiek a kondicionérov. No naozaj to tak nie je. Hovorí sa, že menej je niekedy viac a to platí či už pri starostlivosti o pleť, telo a práve aj o vlasy. Čo by ste mali teda používať na vlasy, aby vyzerali zdravo a zároveň neboli zaťažené? 

Ako sa správne starať o vlasy?
Ako sa správne starať o vlasy? (Foto: pixabay.com)

Ako často umývať vlasy

Na túto otázku neexistuje úplne jednoznačná odpoveď, no všeobecne platí, že čím menej si budete vlasy umývať, tým zdravšie budú vyzerať a tiež budú rýchlejšie rásť. Ideálne je umývať si vlasy raz za 3 – 6 dní. Každého vlasy sú samozrejme iné, takže určite nebudete chodiť 3 dni s mastnými vlasmi. Mastenie vlasov je ale prirodzené, takže ich nemusíte hneď umývať. Stačí si vlasy stiahnuť do drdolu alebo vytiahnuť nejakú pokrývku hlavy. To isté platí aj pri tepelných úpravách vlasov. Čím menej si ich budete žehliť, kulmovať alebo fénovať, tým menej sa vám budú ničiť a rýchlejšie budú rásť. 

Čím si vlasy umývať a starostlivosť navyše

Postup pri umývaní by mal byť nasledovný; dvakrát si umyjete vlasy šampónom. Šampón by mal mať čo najprírodnejšie zloženie, aby vám živiny poriadne prenikli do vnútra vlasov. Mýtus, že by ste mali striedať šampóny je naozaj len mýtus, preto sa držte skôr jedného šampónu alebo aspoň jednej značky. Potom by ste mali použiť kondicionér, no v prípade, že používate masku, tak je lepšie kondicionér vynechať. Na suché vlasy je potom dobré používať oleje, napríklad kokosový alebo avokádový, a spreje na rozčesávanie, vďaka ktorým sa vám budú vlasy oveľa menej lámať a nebudete si ich vytrhávať.

Drogériu a kozmetiku kúpite aj online

Využite aj zľavové kódy a sezónne zľavy, vďaka ktorým ušetríte aj desiatky percent. Na stránkach zlavuj.sk, zlavove.sk a ikupony.sk nájdete všetky aktuálne akcie a zľavy.