Niekoľko praktických rád pri výbere dverí

Pri dizajnovaní interiéru ale aj exteriéru vášho domu je dôležité, vsadiť na čisté línie, ktoré potom môžete dotvoriť doplnkami a výraznými prvkami. Pri zariaďovaní vášho domova myslite na to, že daj dôležitejšie je mať kvalitné stierky, namaľované a čisté steny, kvalitné dvere a lišty. Potom sa už váš vysnení domov snov zariaďuje jednoduchšie.

Niekoľko praktických rád pri výbere dverí
Niekoľko praktických rád pri výbere dverí (Foto: udosk.sk)

My sa bližšie povenujeme interiérovým dverám, vybrať ich vôbec nie je jednoduché, aj keď sa to na prvý pohlaď môže zdať. Keď chcete kupovať dvere, musíte si rozmyslieť typ, materiál, farbu a štýl tak, aby dvere zapadali do interiéru. Pri výbere sa držte týchto zásad:

  1. Stanovte si cenovú hranicu na jedny dvere – na základe nej sa môžete rozhodnúť pri vyberaní materiálu. Drevené dvere sú minimálne dvojnásobne drahšie.
  2. Vyberte správny typ pre každú miestnosť – napríklad do tmavej chodby bez okien sa hodia dvere so sklenenou výplňou aby sa rozjasnila.
  3. Vyberte vhodný dizajn dverí – moderné, alebo zdobené, všetko záleží od štýlu vášho interiéru. Sem patrí aj farba.
  4. Výber vhodnej zárubne – ak ste zvolili moderné dvere, potrebujete aj moderné zárubne. Ak máte biele dvere, biele by mali byť aj zárubne.
  5. Typu dverí prispôsobte aj kovanie.
  6. Rozhodnite o smere otvárania a dvere zamerajte – ak nemusíte, nemerajte veľkosť dverí sami a radšej to nechajte na profesionálov.

Pri výbere dodávateľskej firmy stavte na istotu. Prečítajte si recenzie a snažte sa zistiť, ako dlho bude výroba a dodanie dverí trvať. Rovnako by ste mali vedieť aj to, z akej výroby dvere pochádzajú, ako sú s vybavením objednávky spokojný zákazníci. Zaujímajte sa aj o to, či sú zákazníci s dverami spokojný, či sú presvedčený o kvalite tovaru.

Rovnaký dodávatelia pritom ponúkajú aj exteriérové dvere, okná a špeciálne garážové brány. Väčšia objednávka môže zmeniť výšku ceny a samozrejme aj vaše pohodlie a spokojnosť.

Text:PR