4 tipy na najlepšie letné limonády

Konečne je tu leto a s ním aj veľké horúčavy! Každý z nás hľadá spôsob ako sa počas dňa osviežiť. Môže to skončiť bazénom, kúpaliskom alebo práve osviežujúcou letnou limonádou. Môžete si na ňu zájsť do kaviarne, keďže sú momentálne veľkým trendom alebo si ich jednoducho pripraviť doma, nie je to nič zložité. Ktoré limonády sa oplatí pripraviť si doma?

4 tipy na najlepšie letné limonády
4 tipy na najlepšie letné limonády (Foto: pixabay.com)

Mojito limonáda

Osviežujúca a veľmi chutná. Ak máte radi mojito, tak vám bude aj táto limonáda veľmi chutiť. Na jej prípravu vám stačí mäta, Sprite, ľad a limetka. Nalejete si do pohára Sprite, vyžmýkate limetku, pridáte mätu a ľad. Dozdobiť to môžete mesiačikmi limetky.

Ananásová limonáda

Práve ananásy sú v lete jedným z najobľúbenejších druhov ovocia. Okrem obyčajnej konzumácie si z neho môžete spraviť domácu limonádu. Na tú potrebujete cukor, citrónovú šťavu, vodu, šťavu z ananásu a limetkovú šťavu. Cukor necháte rozpustiť a zmiešate so všetkým ostatným. A ananásová limonáda je hotová! Pred podávaním ju odporúčame nechať na pár hodín v chladničke.

Letné limonády osviežia, ale ovocie obsahuje veľa fruktózy, nehovoriac o cukru, ktorý sa do limonád často pridáva, aby chutili ešte lepšie. Ani táto ananásová či ďalšie nie sú iné. Tu nezabúdajte na to, ako dôležitá je dentálna hygiena.

Zázvorová limonáda

Možno si poviete, že táto limonáda nie je to najchutnejšie, no opak je pravdou! Určite vám ju odporúčame vyskúšať, pretože je nie len chutná, ale stačia vám na ňu len 3 veci: zázvorový sirup, šťava z citróna a voda. Všetky tieto suroviny zmiešate a limonáda je na svete. Podľa chuti môžete pridať aj ľad.

Jablková limonáda

A posledný z našich rýchlych letných receptov na limonády – jablková limonáda. Pripravte si na ňu jablkovú šťavu, citrónovú šťavu, minerálku a mätu. Všetko zmiešate dokopy a po naliatí do pohárov ju môžete dozdobiť lístkami mäty a mesiačikom citrónu. Pri všetkých receptoch pridávajte suroviny od oka a podľa vašej chuti.

Už len sadnúť k bazénu na záhrade alebo využiť Swim spa a o skvelé zážitky a relax je postarané.