Jedáleň v dome – oplatí sa takáto osobitná miestnosť a ako si ju zariadiť?

Jedáleň je miestom, kde sa stretáva celá rodina. Povedia si tam svoje zážitky, ktoré počas dňa nazbierali, povedia si tam svoje starosti aj ciele do nového dňa. Za stolom sa môžu stretávať len dvaja ľudia, ktorí sú čerstvým manželským párom, ale aj dvanásťčlenná rodina so starými rodičmi a kopou detí. Aj to sú dôvody, prečo si vytvoriť takýto samostatný priestor na jedenie. A aké sú tie ďalšie?

Jedáleň v dome – oplatí sa takáto osobitná miestnosť a ako si ju zariadiť? (Foto: unsplash.com)

Prečo sa oplatí osobitná miestnosť na jedenie?

V prvom rade sú to veci, o ktorých sme už hovorili vyššie – stane sa to miestom, kde sa stretne celá rodina, a to k raňajkám, obedu alebo večeri. Možno sa vám bude zdať, že je ťažké si zvyknúť na to, aby jedli všetci naraz, no je to len vecou zvyku a keď zavediete takéto pravidlo, tak sa to postupne naučíte.

Ďalšou výhodou je to (hlavne ak máte spoločný obed aj s širšou rodinou), že máte v kuchyni viac kľudu a nikto vás tam nesleduje. Nie je to tak stresujúce a aj keď sa vám niečo nepodarí, tak sa o tom hostia ani nemusia dozvedieť.

Jedáleň v dome – oplatí sa takáto osobitná miestnosť a ako si ju zariadiť? (Foto: unsplash.com)

Ako si zariadiť jedáleň

Tapety, rodinné fotografie, veľký jedálenský stôl, kvety, koberce, čokoľvek, čo vás napadne môžete doladiť do jedálne. Centrom je, samozrejme, veľký a hlavne kvalitný stôl so stoličkami. Na stole by toho nemalo veľa zavadzať, takže tam buďte s doplnkami skôr minimalisti. Ak máte v jedálni okná, tak si nezabudnite zaobstarať záclony a prípadne aj žalúzie, vďaka čomu bude priestor útulnejší a zabezpečí vám to väčšie súkromie.