Ako sa starať o čistotu sprchovacieho kútu

Čistota v kúpeľni je omnoho dôležitejšia ako samotný nábytok alebo vybavenie. Najviac problematickým miestom vo vani je odtok ako aj škvrny od vody a mydla. Na obe tieto problémy sa dá použiť chémia, ktorá je ponúkaná vo veľkom množstve. Omnoho ekologickejším riešením je však kombinácia sódy bikarbóny v spojení s octom. Toto duo vyrieši rýchlo a efektívne každú mastnotu a špinu v kúpeľni. A nielen tam.

Ako sa starať o čistotu sprchovacieho kútu
Ako sa starať o čistotu sprchovacieho kútu (unsplash.com)

Zvoľte správne

Už pri plánovaní kúpeľne je dôležité myslieť na jednoduchú údržbu a vybrať si prvotné ošetrenie vane. V súčasnosti sú kúpeľňové smaltované vane rovnako, ako aj vaničky na sprchovanie, ošetrené zušľachteným povrchom so samočistiacim efektom. Teda už pred dodaním sú ošetrené tak, aby odolali oteru, poškriabaniu, nárazom, poškodeniu kyselinám aj chemikáliám v čistiacich prostriedkoch.

Vypaľovaný glazúrovaný povrch na báze skla je dlhodobo stabilný. Na hladkom tvrdom povrchu sa nevytvárajú mikroskopické ryhy, ani nepôsobia naň baktérie. Voda pri odtekaní berie so sebou všetky nečistoty dokonca aj vodný kameň. Pravidelná údržba je jednoduchá.