Pomáha zelená káva pri chudnutí?

Podľa niektorých výskumov, ľudia počas redukčnej diéty, užívajúci zelenú kávu, schudli o 1,3 až 2,3 kg viac než tí, ktorí tak nerobili. Zelená káva pomáha znižovať krvný cukor a blokuje hromadenie tuku. Škodlivé látky spoľahlivo vyplavuje z tela von a tak ju môžete bez obáv zakomponovať skôr do detoxikačných kúr.

Pomáha zelená káva pri chudnutí?
Pomáha zelená káva pri chudnutí? (Foto: unsplash.com)

Samá o sebe nefunguje

Zelená káva však nedokáže sama o sebe spaľovať tuky, potláča však chuť do jedla, čo je veľmi pozitívne pri redukcii hmotnosti. Na výrazné zrýchlenie metabolizmu pomocou zelenej kávy potrebujete užívať veľké množstvá , aby sa to prejavilo na vašej postave. Škodlivé látky spoľahlivo vyplavuje z tela von a tak ju môžete bez obáv zakomponovať do detoxikačných kúr. Teda hlavnou výhodou zelenej kávy je obsah antioxidantov, ktoré napomáhajú v detoxikácii tela.

Na trhu sú produkty s rôznymi príchuťami, či dokonca vo forme tabliet, ktorých zaobstaranie nie je ťažké a ani finančne náročné. Okrem tabliet môžete vyskúšajte zrná aj priamo. Zelená káva a jej účinky majú viac priaznivých vplyvov pre naše zdravie a jeho prevenciu.