Skončí „spoločenská unavenosť“ cirhózou pečene?

Skočiť s kamarátom na pivko je výhodné hneď pre dva dôvody – vychutnať si zlatistý mok a mať pri sebe starého kamaráta, s ktorým si máte vždy čo povedať. V prípade, že pri jednom pivku neostaneme a pridáme k nemu iný aperitív, aby sa lepšie pilo, to už zaváňa problémom. Je však toto správne a aké to môže mať dôsledky?

Skončí „spoločenská unavenosť“ cirhózou pečene?
Skončí „spoločenská unavenosť“ cirhózou pečene? (unsplash.com)

Ak prehliadneme všetky varovné signály, ktoré nám telo posiela, zvyšuje sa reálna hrozba, že to so svojím pitím rozhodne nemáme pod kontrolou, ako si zaryto myslíme. Konzumácia alkoholu so sebou prináša riziko, že postupom času si naše telo zvykne na isté prijateľné promile v krvi, ktoré bude potrebovať, aby fungovalo normálne bez rušivého psychického nátlaku v našej hlave. Podvedome si vypestujeme návyk telu vyhovieť a pre vlastnú spokojnosť mu dáme, čo si pýta.

Zo štúdie je jasné, že 18 miliónov dospelých Američanov má presne popísaný problém. Aký je rozdiel medzi alkoholizmom a konzumáciou alkoholu na istú hranicu prijateľnosti, pre akú si telo zvyklo? Postupne sa dostaneme ku všetkému, čo potrebujete vedieť, aby ste sa nedostali do problémov s alkoholom.