Konzumácia alkoholu dokáže skrátiť život o 10 až 12 rokov

Ako iste viete, alkoholizmus je choroba psychická rovnako ako fyzická. Telo je zvyknuté na prísun alkoholu, preto nielen telesná schránka, ale aj myseľ nás núti k tomu, aby sme doplnili zásoby tekutín s alkoholickým promile. Počas psychickej závislosti na alkohole, sa nám podvedome netrasú ruky, nebolí hlava alebo neprestajne neklepkáme nohami, aby sme sa upokojili.

Konzumácia alkoholu dokáže skrátiť život o 10 až 12 rokov
Konzumácia alkoholu dokáže skrátiť život o 10 až 12 rokov (unsplash.com)

Častá konzumácia alkoholu v prijateľnom množstve môže byť predzvesťou alkoholizmu. V tomto prípade to nezachádza do extrémov, ak závislosti nedovolíme prejaviť sa v plnej sile. Negatíva alkoholizmu dobre poznáme. Počnúc od prepuknutia rakoviny, žlčníkových kameňov, problémov s trávením, mozgovou mŕtvicou – porážkou, cirhózou pečene v sprievode s radom psychických a spoločenským problémov.

Častá konzumácia alkoholu dokáže skrátiť život o desať až dvanásť rokov. Čím v skoršom veku človek začne piť, tým ťažšie je pre neho sa odnaučiť. Aby sme porozumeli alkoholizmu, je potrebné poznať jeho jednotlivé fázy. Vyvarujte sa nadmernej konzumácii a neberte to na ľahkú váhu.