Vyberáme šperky pre najmenších

Nielen dospelí, ale aj deti pociťujú krásu sveta a veľmi intenzívne vnímajú okolité dekorácie. Preto nebude pre vás určite žiadnym prekvapením, ak z času na čas podľahnú kúzlu nádherného šperku. Problém nastáva v momente, keď si váš malý potomok ešte hodnotu takéhoto doplnku dostatočne neuvedomuje.

Preto je výber šperkov pre najmenších nutné zvážiť naozaj dôkladne. Okrem krásy, je vhodné myslieť na ich pevnosť a množstvo ďalších detailov. Klenotníci, ktorí vytvárajú nádherné detské šperky, starostlivo zvažujú aj osobný vkus a štýl.

Ako a kedy vybrať detské náušnice?

Otázka výberu vhodného šperku pre dieťa je pre mnohých témou na dlhé diskusie. V prvom rade však záleží na rodičoch a type šperku, ktorým by chceli svojej ratolesti urobiť radosť.

Asi jedným z najčastejších šperkov, po ktorom rodičia v útlom veku dieťaťa siahajú, sú jemné detské náušnice. Bez ohľadu na príležitosť, budú určite výnimočnou ozdobou každého malého dievčatka.

Ak si ale nie ste istí, v akom veku je prvý šperk pre dieťa vhodný, poraďte sa s lekárom. Niektorí odborníci odporúčajú počkať do veku 1,5 roka života dieťaťa. Iní oveľa neskôr.
Rozhodnutie je ale na mamičkách a oteckoch, ktorí sa rozhodnú darovať alebo kúpiť detské náušnice už hneď po narodení.

Čo je pri detskom šperku dôležité?

V prvom rade ide o pevnosť. Deti sú hravé, plné energie, no šperky sú drahé a zo vzácnych kovov a kamienkov. Preto im vyberajte modely, o ktorých viete, že tento nápor vydržia.
Zároveň by však nemal byť šperk príliš hrubý a robustný. To nakoniec nepôsobí dobre ani na dospelom človeku. Čím jemnejší a elegantnejší šperk, tým lepšie.

Text: PR, foto: unsplash.com