Tipy, ako zvládnuť pracovné rána teraz na jeseň

Výrazné výkyvy teplôt, ranné hmly, či sychravé počasie – takéto počasie je typické pre jeseň. Aj keď nám zatiaľ jeseň ponúkla skôr príjemné slnečné dni, sychravé jesenné počasie môžeme očakávať. Dni sa skracujú a teploty klesajú, preto je pochopiteľné, že ranné vstávanie do práce bude ťažšie.

Tipy, ako zvládnuť pracovné rána teraz na jeseň
Tipy, ako zvládnuť pracovné rána teraz na jeseň (Foto: unsplash.com)

Ako zvládnuť pracovné rána teraz na jeseň?

Dajte si výživné raňajky

Ako prvú vec, čo by ste mali riešiť, sú raňajky. Nikdy nevynechávajte raňajky a obzvlášť v týchto dňoch si doprajte zdravé výživné raňajky. Práve v tomto prechodnom období je nutné posilniť imunitu a obzvlášť vtedy, keď u nás zúri pandémia koronavírusu. Imunitný systém v dobrej kondícii nás chráni pred vírusmi a baktériami.

K výživným raňajkám radíme kvalitné špaldové pečivo, maslo, syry, ale aj ovsené vločky, biely jogurt, chia semienka, sušené BIO ovocie.

Ak ste si prednedávnom našli na internete chutnú kávu na predaj, myslite na to, že raňajky by ste kvôli chutnej káve nemali zanedbávať. Kávu si môžete dopriať, avšak aspoň hodinu po raňajkách. Prvá káva by sa mala piť až okolo 8:00-9:00, kedy už hladina kortizolu klesá.

Oblečenie si nachystajte už večer

Veľmi veľa ľudí zabíja čas práve pri šatníkovej skrini. Obliecť sa do práce je najmä pre ženy komplikované a zdĺhavé. Aby ste ale zvládli pracovné rána, odporúčame vám oblečenie si nachystať už večer, aby ste sa ráno vyhli zdĺhavému vyberaniu outfitu. Pozrite si večer počasie na nasledujúci deň a rozhodne nepodceňujte chladné rána teraz na jeseň. Síce je šanca, že veľa vrstiev budete musieť cestou z práce niesť v ruke, musíte sa chrániť pred prechladnutím najmä počas chladných rán.

Ak ráno nestíhate piť kávu, ktorú ste si objednali v slovenskej pražiarni kávy, môžete si teplú kávu spraviť do KeepCupu. Jedná sa o viacnásobne použiteľný prenosný pohár, ktorý vám umožní vypiť si teplú kávu počas cesty do práce.

Text: PR