5 spôsobov ako si nabiť batérie a doplniť energiu

Vonkajšie ciel, správne aktivity a zmysel nášho života sa objavuje oveľa ľahšie, ak máme na všetko potrebnú energiu. Energia je kľúčovým zdrojom, ktorý nám umožňuje stráviť a využiť svoj deň naplno. Občas ju ale človek, z rôznych dôvodov jednoducho nemá, preto sme sa vám rozhodli predstaviť účinné stratégie, ktoré vám pomôžu získať silu, naučia vás, ako prekonať ťažkosti a užiť si úspech na maximum.

5 spôsobov ako si nabiť batérie a doplniť energiu
5 spôsobov ako si nabiť batérie a doplniť energiu (Foto: unsplash.com)

Možno potom zistite, kde získať silu a energiu nielen na bežné podnikanie alebo učenie, ale aj pre realizáciu vašich najdivokejších túžob.

Očista

Zbavenie sa nepotrebných vecí je dôležitým krokom k vytvoreniu pozitívneho toku energie a jeho akumulácii vo vašom živote. Ak ste unavení a dokonca aj vaša hlava nefunguje dobre, pokúste sa preto najskôr zbaviť zvyškov na stole a v kancelárii. Potom pokračujte aj vo svojej hlave. V deviatich z desiatich prípadov rýchle čistenie pomáha telu dobiť správnu energiu.

Pustiť sa potom s čistou mysľou a príjemným prostredím do vypracovania seminárnej práce bude oveľa jednoduchšie.

Zbavte sa elektrických spotrebičov

Elektromagnetické polia majú negatívny vplyv na ľudí a spôsobujú letargiu, bolesti hlavy, podráždenosť, zlé zdravie a môžu tiež vyvolať rozvoj demencie a rakoviny. Ak máte nízku úroveň energie a nerozumiete dôvodom svojho stavu, skúste sa zbaviť elektrických spotrebičov, najmä v spálni: notebooky, televízory, mobilné telefóny a pevné linky a dokonca aj budík. To všetko neprispieva k relaxácii a naopak stimuluje mozgovú činnosť a narušuje spánok, preto sa ráno zobúdzate unavení.

Cvičte

Aj keď sa môže zdať, že vás fyzická aktivita a pohyb ešte viac vyčerpajú, opak je pravdou. V tele sa vám pohybom aktivujú dôležité bunky, prekrvia svaly, srdce a mozog, vďaka čomu získate na rýchle písanie rigoróznej práce alebo akúkoľvek inú úlohu dostatočnú energiu.

Svoj deň si naplánujte

To vám umožní sústrediť sa na vykonávanie dôležitých úloh a vyhnúť sa tým, ktoré vám jednoducho „kradnú“ váš čas a ničia energetické rezervy. Plánovaním sa tiež ľahšie dopracujete k svojim cieľom a správnemu využitiu času, ktorý je dnes tak veľmi vzácny.

Nezabúdajte na správnu výživu

Vynechajte nezdravé jedlo alebo prejedanie. V druhom prípade bude vaše telo míňať energiu, aby sa vyrovnalo s trávením prijatého jedla, v dôsledku čoho potom nemôžete pracovať úplne. Pri potravinách s nízkou energetickou a výživovou hodnotou to platí tiež. Skúste napríklad orechy, niečo s vysokým obsahom vitamínu C a B.

K tomu všetkému budete potrebovať dobiť energiu aj správnym svetlom, čerstvým vzduchom a občas možno i lahodnou šálkou kvalitnej kávy.

Text:PR