Máte svoj letecký sen? Tak sa pripravte splniť si ho!

Pre človeka je chôdza jedným z najprirodzenejších pohybov. Môže nadobudnúť pomalšie alebo rýchlejšie tempo, resp. vieme ju zintenzívniť, čím získa vlastnosti behu. Stále sa však dotýkame nohami pevne zemi a bezpečie nám vytvára aj známe okolité prostredie. Čo ak zem opustíme vzletom vrtuľníkom alebo teplovzdušným balónom a rozhodneme sa plniť si svoje sny?

Máte svoj letecký sen? Tak sa pripravte splniť si ho!
(zdroj: Shutterstock.com)

Špecifická príprava na letecký zážitok

Každý typ leteckých zážitkov si vyžaduje maximálne odhodlanie. Stres treba nechať doma, pretože skutočne niet sa čoho obávať. Ak je vaším cieľom skok padákom, príprava sa začína už na zemi. Krok za krokom sa vám venuje skúsený inštruktor, ktorý nič nenecháva náhode.

Celý proces prípravy sa skladá z teoretickej a praktickej časti, kde na začiatku po príchode na letisko vás oboznámia, akú techniku zoskoku zvoliť. Pre začiatočníka je rozhodujúcou technika parašutistickej pozície pre výskok z lietadla, voľný pád a na pozvoľné a bezpečné pristátie.

Pozor skáčeme!

Ďalej vás oblečú a upravia v postroji pre zoskok. Nasleduje približne 20-min. let a po dosiahnutí potrebnej výšky sa postupne ocitnete vo dverách lietadla. Cítite vietor, rozdielny tlak vzduchu, ale vy ako prvé potrebujete zaujať naučenú pozíciu pre zoskok. Stále je pri vás inštruktor, sedí za vami. Skáčete a približne 50 sekúnd si užívate voľný pád, pričom môžete dosiahnuť rýchlosť až 200 km/h. Nižšie nad terénom sa otvára padák a vy si užívate túto neopakovateľnú chvíľu!

Neznepokojujete sa ani pri pristáti. Opäť dostanete pokyn od inštruktora a podľa sily zahájite odporúčanú pozíciu (na nohy alebo na zadok).

Čo tak plaviť sa medzi oblakmi?

Iným tempom prebiehajú dobrodružné, romantické alebo expedičné lety balónom, vďaka ktorému môžete pozorovať svoj kraj z oblakov. Slovensko je skutočne bohaté na prírodné panorámy a navyše celý zážitok si môžete vychutnať v skupine až 6 pasažierov.

Komerčný článok