Novinka pre váš dom – infražiariče

Občas si prikúriť je dobrý nápad, hlavne ak bývate v paneláku a vykurovacia sezóna ešte nezačala. Kedykoľvek si prikúriť môžete keď bývate v rodinnom dome, ktorý nie je závislý od vykurovacej sezóny. Aby ste nemuseli kúriť v celom dome, alebo si hľadať teplejšie svetre a hrubšie ponožky môžete siahnuť po infražiaričoch. Novinka v oblasti vykurovania vám zaistí takmer okamžité teplo bez toho aby ste museli vykurovať celý dom.

Novinka pre váš dom – infražiariče (zdroj: unsplash.com)

Infražiariče – rýchly pocit tepla

Infražiariče fungujú na princípe sálavého tepla. Infračervené žiarenie prenáša teplo, ktoré môžete nasmerovať priamo na seba, alebo predmety, ktoré chcete ohriať. Na rozdiel od bežných vykurovacích telies pocítite teplo behom niekoľkých minút.

Radiátory, pece a krby fungujú na inom princípe. Ohrievajú vzduch, ktorý následne ohreje aj vás. Kým sa ale všetko ohreje a vy toto teplo pocítite prejde niekoľko desiatok minút alebo aj hodín. S infražiaričom vám bude teplo takmer okamžite. Neohrieva zbytočne celé prostredie, ale len miesto na ktoré ho nasmerujete.

Použitie

Infražiariče sú ideálne do domácností ale aj na terasy či do väčších hál, ktoré je problematickejšie vykúriť. V závislosti od spôsobu použitia si môžete vybrať

• mobilné – ide o domáce infražiariče, ktoré sa napájajú sa na bežnú 230V zásuvku.
• pevné – aj tento typ môžete použiť v domácnosti, jeho upevnenie je ale pevné a je dobré si poriadne premyslieť kde ho umiestnite. Tieto infražiariče nemajú zástrčku, ktorú stačí zastrčiť do zásuvky, ale napájací kábel, ktorý by mal na elektrickú sieť napojiť odborník.

Infražiarič aj do vlhkých miestností

Infražiarič môžete namontovať aj do kúpeľne prípadne iných miestností, kde je zvýšená vlhkosť. Dôležité ale je, aby mal istý stupeň krytia IP. Čím vyššie číslo sa za písmenami IP nachádza tým vyššiu odolnosť žiarič má. Pre kúpeľňu by mal mať spotrebič krytie minimálne IP24 (odolný voči striekajúcej vode).
Infražiariče vás rýchlo zahrejú ale nenahradia klasické vykurovanie. Keďže neohrievajú vzduch a neakumulujú teplo hneď ako ich vypnete bude vám zas zima.

Zdroj: https://www.profesionalni-topidla.cz/, https://www.wikipedia.org/

Komerčný článok